Warsztaty

"BLOGUJĄCE FIRMY"

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowej formule. Będzie zdecydowanie bardziej warsztatowo i praktycznie. Swoimi doświadczeniami i wiedzą podzielą się praktycy zajmujący się blogami firmowymi i social media. Duża dawka wiedzy i networking w samym centrum Warszawy ;)

Partnerami wydarzenia są najlepsze polskie blogi firmowe - blog Play i blog Orange.

 

 

 

 

WARUNKI UDZIAŁU W WARSZTATACH:

Koszt udziału w warsztacie wynosi
150 zł + VAT.

Liczba miejsc ograniczona. Pozostałe dostępne miejsca: 0/30.

 

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z pakietu wejściowego na warsztaty połączonego
z udziałem w konferencji Power of Content Marketing odbywającej się dzień wcześniej, 28 maja.
Szczegóły są dostępne na stronie konferencji.

Na uczestników czekają upominki od Harvard Business Review Polska do wygrania w konkursie wizytówkowym podczas warsztatów.

 

 

PROSIMY O WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO:

Imię

Nazwisko

Adres e-mail

Telefon

 

 

MASZ PYTANIE?

Napsz do nas: lub zapytaj na . 

 

 

SYLWETKI PRELEGENTÓW 

 

Marcin Gruszka

Rzecznik Prasowy sieci PLAY, który dzięki niekonwencjonalnym i innowacyjnym działaniom komunikacyjnym zasłużył na miano „enfant terrible” polskiego PR, a jednocześnie wariata i medialnej harpii, anty-specjalisty od PR oraz szatańskiego pomiotu. Tak opisują go użytkownicy forów dyskusyjnych i blogów.

Marcin Gruszka, który sam jest popularnym blogerem, udowadnia, jak potężną bronią w walce o klientów jest Internet, media społecznościowe i blogi – dzięki nim wiadomo, co tak naprawdę myślą konsumenci i czego potrzebują - w ten sposób można również nawiązać szczery dialog z klientami. Po słynnej akcji na Faceboku w listopadzie 2012 roku Marcin Gruszka jest określany także kolejnym prestiżowym określeniem – „człowieka z tekturą”. Kiedy jeden z klientów miał problem z przeniesieniem numeru do sieci Play -  telefon milczał już kolejny dzień, a infolinia była bezradna - wyraził swą frustrację, robiąc zdjęcie przed salonem firmowym i umieszczając je na swoim profilu na portalu Facebook. Wypisał swą skargę markerem na kawałku tektury. Sytuację uratował Rzecznik Prasowy Play. Numer szybko włączono, a Marcin Gruszka przeprosił w analogiczny sposób – wrzucił na Facebook zdjęcie, na którym trzyma kawałek kartonu po pizzy z informacją, że numer już działa a za zaistniałą sytuację przeprasza.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie realizowania projektów PR w branży telekomunikacyjnej. Poprzednio pracował w biurze prasowym Grupy TP gdzie odpowiadał za komunikacje korporacyjną dotyczącą PTK Centertel. Wcześniej był rzecznikiem prasowym Niezależnego Operatora Międzystrefowego, Telenergo (obecnie Exatel) oraz portalu internetowego Ahoj.pl.

 

Wojtek Jabczyński

Rzecznik Orange Polska. O sobie: pochodzę z Zielonej Góry. Przez 5 lat pracowałem w Gazecie Wyborczej, a potem na kolejne, długie lata związałem się branżą telekomunikacyjną.

W Orange Polska od 15 lat, ale wciąż pozostaję pełen entuzjazmu i jestem pozytywnie pracolubny. Blog to dla mnie nie tylko możliwość pokazania, co ciekawego dzieje się w firmie, ale też do dyskusji i polemiki. Zatem zachęcam wszystkich do pisania. Poza pracą pochłaniają mnie: sport, podróże i góry.

 

Mateusz Ostachowski

Współzałożyciel i członek zarządu Kompan.pl, agencji marketingu internetowego, którą firma doradcza Deloitte trzykrotnie sklasyfikowała na 3. miejscu wśród najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w Europie Centralnej.

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest odpowiedzialny za sprzedaż i planowanie kampanii. Ponadto zajmuje się operacyjną koordynacją pracy firmy oraz nadzoruje proces rekrutacji i szkolenia pracowników.

W branży internetowej pracuje od 2000 r. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży w projektach funduszu inwestycyjnego e-Katalyst oraz NTTCable (niemiecka firma telekomunikacyjna).

 

 

Michał Jerzyk

Product manager i przedsiębiorca. Założyciel 5pillows.com, podbijającego świat narzędzia internetowego do budowania pozytywnych relacji firm z klientami. Po raz pierwszy blogował już w latach dziewięćdziesiątych. Miłośnik otwartości i rozwoju osobistego.

Ponad 15 lat doświadczenia w branży nowych technologii. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej. W przeszłości m.in. Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający w SuperHost.pl, jednej z czołowych polskich firm hostingowych. Doradca i mentor startupów, w szczególności z obszaru usług internetowych. Po godzinach miłośnik podróży, muzyki lat 50-70. oraz klient wypatrujący pozytywnych doświadczeń.

 

 

Michał Wiśniowski

Operator i autor zdjęć filmowych. Absolwent PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Operatorskim. Twórca zdjęć oraz postprodukcji kolorystycznej wielu fabularnych filmów krótkometrażowych, m.in. "Południk Zerowy" - nagrodzony na Festiwalu Filmowym Drzwi (Srebrna Framuga w kategorii: Fabularne kino niezależne, Nagroda za najlepsze zdjęcia), "Odium" - nagroda główna i nagroda publiczności na eFHa w Bielawie, II Nagroda w konkursie "Na linii czasu" w Lublinie.

Współpracował również przy realizacji zdjęć do filmu dokumentalnego "Downtown - miasto Downów" nagrodzonego Hollywood Eagle Documentary Award i specjalną nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autor zdjęć do pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Solidarność według kobiet". Stały współpracownik videopr.pl i netpr.pl.

 

 

Grzesiek Leśniewski

Starszy konsultant w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy, aplikant adwokacki. Posiada ponad 6 letnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie prawa nowych technologii, konkurencji i konsumentów, e-commerce, cloud computingu, ochrony danych osobowych oraz prawa własności intelektualnej.

Wspierał procesy integracji różnych form płatności w dużych serwisach internetowych. Autor publikacji i prelegent podczas konferencji dotyczących praktycznych, prawno-podatkowych aspektów działalności online. Aktywnie bloguje na blog.e-prawnik.pl. 

 

Michał Kluska

Adwokat w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy (biuro w Warszawie). Od 2008 r. zajmuje się problematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną.

Członek zespołu eksperckiego TMT doradzającego największym polskim portalom internetowym między innymi w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Prelegent podczas licznych konferencji z zakresu prawnych aspektów działalności gospodarczej online, informatyki śledczej oraz ochrony prywatności (w tym danych osobowych) w Internecie.

Autor publikacji prasowych m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Internautów, Dzienniku Gazeta Prawna, IT w Administracji, Finanse Publiczne czy IT Professional. Wykładowca podczas takich wydarzeń jak: SECURE (edycje 2010 - 2014), Konwenty IT w Administracji czy E-Biznes Festiwal. Współautor pozycji książkowej – „Ochrona danych osobowych w działach kadr. Odpowiedzi na 340 najtrudniejszych pytań” oraz komentarza do ustawy o prawach konsumenta.

 

 

 Dominik Kaznowski

Związany z branżą nowych technologii od 1998 roku. Zasiadał w zarządach i radach nadzorczych kilku spółek internetowych. Zrealizował kilkadziesiąt projektów doradczych dla klientów z branż internet, media, finanse, retail, telco, energia, logistyka. Od 2009 roku jest wykładowcą akademickim na kierunkach związanymi z nowymi mediami.

Współpracował m.in. z Collegium Civitas, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem Wrocławskim, Akademią Leona Koźmińskiego, WSE in. ks. J. Tischnera w Krakowie oraz Instytutem Nauk Ekonomicznych PAN. Laureat wielu nagród branżowych. W 2008 wyróżniony tytułem Człowieka Roku Polskiego Internetu. Założyciel Digital We.

Od 2007 roku organizator konkursu na najlepszy polski blog firmowy roku (blogifirmowe.com).

 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW

 

9:30-9:30

Rejestracja, powitalna kawa.

9:30-11:30

Jak blogują telecomy?
Prezentacje best practices najlepszych
blogów firmowych w Polsce.

09:30-10:30

Marcin Gruszka, Rzecznik prasowy Play
• Blog firmowy, czy blog Marcina?
• Dlaczego nie boję się negatywnych komentarzy?
• Jaka jest moja filozofia blogowania?
• Rzecznik prasowy czy rzecznik firmy?

10:30-11:30

Wojtek Jabczyński, Rzecznik prasowy Orange
• Czego nauczyło mnie 7 lat blogowania?
• Co blog zmienił w Orange, a czego nie zmienił?
• Czy prezes Orange czyta bloga Orange?
• Blogowanie w zespole – jak to jest?

11:30-12:00 

Przerwa kawowa.

12:00-13:00

Pisanie na blogu. Copywriting który lubi wyszukiwarki.
• Jak tworzyć tytuły wpisów i leady?
• Jak pisać? Podstawowe zasady i najczęstsze błędy.
• Linkowanie na blogu i poza blogiem.
• Guest blogging – dlaczego warto i jak to robić?

13:00-14:00

Blog jak element obsługi klienta.
• Obsługa klienta w sieci - wyzwania
• Zasady obsługi klienta przez Internet
• Co się sprawdza, a co nie działa w internecie?
• Przykłady dobrych i złych praktyk obsługi klienta online.

14:00-14:45

 Lunch i networking.

14:45-15:45

Wideo na blogu.
• Eksperci firmy w materiałach wideo w sieci.
• Kiedy warto kręcić wideo samemu?
• Wpływ materiałów wideo na wizerunek – przykłady.
• Własne studio wideo w firmie – how to?

15:45-16:45

Prawne aspekty działań w social media.
• Co można, a czego nie można (blogi, fora, serwisy społecznościowe)?
• Prawa autorskie i wszystko co trzeba wiedzieć o prawach własności intelektualnej.
• Co do jest dozwolony użytek, prawo cytatu, zapożyczenie,
domena publiczna, Creative Commons?
• Jak napisać i egzekwować regulamin bloga firmowego?

16:45-17:00

Zakończenie części oficjalnej.
Lampka wina i dobre ciastko ;)

 

Wybierz miesiąc