Prawo i podatki

Kancelaria Radców Prawnych Baurska, Senkowska, Szczęsna i Partnerzy

blognieruchomosci.pl

Blog zajmujący się tematyką nieruchomości, poruszający najbardziej aktualne problemy z zakresu prawa budowlanego, infrastruktury czy obrotu nieruchomościami.

Przejdź do bloga

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Furtak

kancelariafurtak.pl/blog

Bogu stanowiący swego rodzaju know-how ksiąg wieczystych, postępowania wieczystoksięgowego i wszelkich aspektów prawnych dotyczących nieruchomości.

Przejdź do bloga

KSP

blog.ksplegal.pl

Blog skupiający się na najważniejszych aspektach z zakresu praw konsumenta, zakupów w internecie czy ochrony praw autorskich.

Przejdź do bloga

LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy

blog.lsw.com.pl

Blog o tym, co najważniejsze i inspirujące w prawie własności intelektualnej, w tym m.in. prawie autorskim, filmowym, reklamy, mediów, Internetu, dóbr osobistych i nowych technologii.

Przejdź do bloga

EuroZamówienia

www.eurozamowienia.pl

Na blogu omawiamy wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE i ich wpływ na wykładnię prawa zamówień publicznych w Polsce, śledzimy i komentujemy proces legislacyjny w Unii Europejskiej oraz odnosimy się do aktualnych zagadnień polskiego orzecznictwa.

 

Przejdź do bloga

Blog kancelarii Peter Nielsen & Partners Law Office

www.prawoiedukacja.pl

Blog powstał z myślą o osobach, które pragną założyć albo już założyły swoją własną placówkę oświatową.

Przejdź do bloga

Kancelaria Adwokacka AKS - testamenty24

testamenty24.pl

Blog dotyczy prawa spadkowego, z naciskiem na tematykę dotyczącą testamentów. Jest to ważna dziedzina prawa. Zagadnienia związane ze spadkami dotyczą (wcześniej czy później) każdego z nas.

Przejdź do bloga

e-prawapracownika.pl

e-prawapracownika.pl

Blog informujący o najnowszych zmianach w ustawach praw pracy, pełen porad i wskazówek dla udających się na urlop, kobiet w ciąży oraz niepełnosprawnych.

Przejdź do bloga

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka

blog.dzp.pl

Blog poruszający szeroko pojęte treści prawne, począwszy od prawa farmaceutycznego, żywnościowego czy dóbr niematerialnych, kończąc na prawie pracy i podatkach. 

Przejdź do bloga

Olszewscy, Tokarscy i Wspólnicy

blogprawniczy.com.pl

Blog informujący o najważniejszych zmianach w przepisach z zakresu prawa pracy, nieruchomości, ubezpieczeń, cła czy podatków. Przedstawaijący najciekawsze aktualnie orzeczenia sądów, jak również  opracowania problemów i zagadnień prawnych istotnych dla wszystkich przedsiębiorców.

Przejdź do bloga

RöHRENSCHEF

rohrenschef.pl/blog

Blog skupiający się na pracy i sukcesach pracowników kancelarii RöHRENSCHEF. Treści dotyczą działań Kancelarii z zakresu rozwiązywania sporów. 

Przejdź do bloga

"Kancelaria Patentowa ""LECH"" Prawna ochrona marki "

znakitowarowe-blog.pl

Na blogu dzielę się praktycznymi informacjami o ochronie marki. Dowiesz się o najczęstrzych błędach popełnianych przez przedsiębiorców oraz zagrożeniach, które na nich czekają. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć dzielę się swoją wiedzą.

Przejdź do bloga

Grant Thorton

doradcypodatkowi.blog.onet.pl/

Blog o tematyce doradztwa podatkowego, pełen nowinek i ciekawostek branżowych.

Przejdź do bloga

Laurifer

laurifer.pl/blogi/

Blog specjalizujący się w kilku wyselekcjonowanych dziedzinach prawa, takich jak praktyka karna, ochrona prawna członków zarządu, spory ubezpieczeniowe i bankowe czy zamówienia publiczne.

Przejdź do bloga

Kodeks w pracy

kodekswpracy.pl

Omawiamy obowiązujące przepisy prawa pracy, orzecznictwo oraz interpretacje wydane przez Państwową Inspekcję Pracy i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Śledzimy planowane zmiany przepisów i odnosimy się do aktualnych problemów z dziedziny prawa pracy

Przejdź do bloga

Kancelaria Adwokacka AKS - Nakaz zapłaty

nakaz-zapłaty.pl

Blog prowadzony przez gdańskiego adwokata Agnieszkę Kapałę-Sokalską. Obejmuje praktyczne zagadnienia związane z dochodzeniem w sądzie roszczeń pieniężnych. Zawiera wskazówki dla tych, którzy otrzymali nakaz zapłaty lub chcą go uzyskać.

Przejdź do bloga