w poradnik

Kopalnie ślubnych pomysłów

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Wielka uroczystość, ale też... duże przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba wybrać odpowiednią salę, dopracować menu, zdecydować, czym młoda para uda się na uroczystość. A to dopiero początek, bo czeka jeszcze oczywiście zakup sukni ślubnej, wybór fryzury i makijażu... Sprawy do załatwienia związane z tym szczególnym dniem można by długo wymieniać, nie dziwi więc, że blogów poświęconych przedślubnej gorączce jest w sieci tyle, ile pomysłów jak zorganizować ten wyjątkowy dzień.

Zasadniczo, blogi ślubne podzielić można na dwie kategorie. Pierwsza skupiająca blogi tworzone przez samych narzeczonych, druga- doradcza, zawierająca blogi prowadzone przez profesjonalistów. I choć niewątpliwie opisy przygotowań ślubnych pisane przez samych zainteresowanych są bardzo interesujące, to ja jednak chciałabym skupić się na blogach, na których młodzi znaleźć mogą inspiracje potrzebne przy planowaniu ślubnej uroczystości.

Większość blogów poświęconych tej tematyce prowadzona jest przez profesjonalnych konsultantów ślubnych. Na około 30 blogów zebranych na chwilę obecną w katalogu, praktycznie wszystkie prowadzone są przez wyspecjalizowane firmy, a prawie połowa z nich – przez profesjonalnych konsultantów ślubnych.

 

Wedding Sisters

Jednym z takich blogów jest Wedding Sisters, blog prowadzony przez Jolę Krukowską i Katarzynę Syrówkę. Każda z nich ma już dwunastoletnie doświadczenie w organizacji ślubów, które zdobywały m.in. w Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych w Polsce. Kiedyś obie panie były rywalkami, dziś pracują razem i nazywają się najlepszymi konsultantkami ślubnymi w kraju.

Ich strona jest przede wszystkim kopalnią pomysłów i dobrych porad dotyczących zarówno przygotowania samej ceremonii, jak i życia już „po ślubie”. Przez 5 lat istnienia bloga opublikowano na nim ponad 630 artykułów, które zgromadziły w sumie prawie 2200 komentarzy. Na Faceboku strona ma ponad 3 tysiące like'ów. Nie ma się co dziwić, bo oprócz typowych porad jak dobrać odpowiedni strój, makijaż czy samochód, na blogu znajdziemy także relacje i wywiady z gwiazdami, które same niedawno stawały na ślubnym kobiercu. Dodatkowo, strona zawiera również ślubną Wikipedię stworzoną przez Wedding Sisters. Blogerki polecają także przyszłym małżonkom m.in. fotografów, zespoły muzyczne czy firmy wykonujące zaproszenia. Niewątpliwym plusem jest też możliwość zamówienia bezpłatnego harmonogramu organizacji wesela.

 

Projekt Ślub

W sieci można znaleźć także blogi firm, które oferują przyszłym małżonkom konkretne usługi, jak np. przygotowanie spersonalizowanych zaproszeń ślubnych. Właśnie takiej tematyce poświęcony jest blog Projekt Ślub, prowadzony przez dwie siostry, właścicielki Pracowni Projektowej Archiduo. Ich zamiłowanie do tworzenia wszelkiej ślubnej poligrafii wzięła się z organizacji własnych wesel. W swojej ofercie mają więc oprócz zaproszeń także winietki, zawieszki, etykiety na alkohol, plany stołów czy menu, które można dowolnie spersonalizować. Jedno jest pewne: ich projekty są nietypowe, co można zobaczyć przeglądając bloga.

Nawigowanie się po stronie jest niezwykle proste, zarówno dzięki znanemu z blogspota menu zakładkowemu, gdzie każdy znajdzie szybko to, czego potrzebuje – od klasycznego zaproszenia ślubnego, po zastawę na stół weselny – wystarczy kliknąć w odpowiednią kategorię, by zobaczyć przykładowe wzory oraz sprawdzić ich cenę. Wiele informacji przedstawionych jest w formie przyjaznych odbiorcy infografik. Rewelacyjnym pomysłem jest również zakładka z wyszczególnionymi kolorami papeterii, która pomocna może być tym, którzy mają problem z nazwaniem nietypowych kolorów. A jeśli chodzi o zadowolonych klientów to ponad 5 tysięcy like'ów na Facebooku mówi chyba samo za siebie, gdy np. podobny profil firmy Parka.pl zgromadził ich nieco ponad półtora tysiąca, a firmy S-projekt nieco ponad dwa tysiące..

 

Pożyczone i niebieskie

Innym rodzajem blogów są te zawierające fotorelacje ze ślubów, jak blog Pożyczone i niebieskie, który oprócz inspiracji ślubnych zawiera także fotorelacje ze ślubów, pochodzące zarówno od profesjonalnych fotografów, jak i przesyłane do redakcji bloga przez jego czytelniczki. Blog ten jak i powyższe również prowadzony jest przez konsultantkę ślubną.

Każda fotorelacja zawiera krótki opis ślubnego przyjęcia oraz obszerną fotorelację. Zgromadzone na blogu zdjęcia są tak różne, bo przedstawiające zarówno relacje z ślubów na łonie natury, jak i szalonych sesji w skate-parku, że z pewnością każda para młoda znajdzie tam inspirację dla własnego przyjęcia i sesji zdjęciowej. Blog stara się także promować fotografów ślubnych, zamieszczając ich bannery reklamowe. Sporadycznie na blogu organizowane są także konkursy.

 

Love my dress

Jeśli wiemy już, jaki motyw będzie przewodni dla naszej uroczystości, trzeba mieć na uwadze także... modę, a szczególnie suknię ślubną panny młodej. Niezbędną pomoc również znajdziemy na blogach. Wystarczy odwiedzić Love my dress i problem właściwie mamy z głowy, choć wybór z pewnością nie będzie łatwy.

Bloga prowadzą dwie panie, mające już pewne doświadczenie w ślubnym biznesie. Plus świetny styl, który widać już po przejrzeniu pierwszych postów. Na blogu prezentują najnowsze kolekcje sukien ślubnych, ale także suknie idealne dla weselnych gości oraz przeróżne dodatki ślubne. Na blogu znaleźć można także stylizacje jego czytelniczek, niektóre bardzo odważne, jak choćby czerwona kreacja w stylu rockowym.

Blog utrzymany jest w prostej, biało-różowej kolorystyce i wchodząc na niego, od razu wiemy jaka tematyka będzie na nim poruszana. Kategorie w bocznym panelu ułatwiają nawigowanie po konkretnych, dość jasno sprecyzowanych kategoriach, co ułatwi decyzję niejednej przyszłej pannie młodej.

Podsumowanie

Nie ma jednej reguły, która pozwalałaby sklasyfikować jednoznacznie blogi ślubne, choć mają one wiele wspólnych mianowników. Przede wszystkim są:

  • kopalnią pomysłów i inspiracji dla nowożeńców i pozwalają im w pełni zaplanować ten wyjątkowy dzień;
  • dają szansę na pokazanie swoich dokonań szerokiemu gronu potencjalnych klientów i co najważniejsze – umożliwiają łatwą i szybką komunikację.
  • taka mnogość blogów poświęconych tej tematyce pozwala też w dużym stopniu na zbadanie rynku i wybór najlepiej pasującej oferty, niezależnie od tego jak szalony pomysł na wesele zrodzi się w głowie narzeczonych.

Warto więc sprawdzić, czy wybrana przez nas firma prowadzi ślubnego bloga – nie tylko dowiemy się, czy są w stanie sprostać naszym wymaganiom, ale dzięki komentarzom innych zakochanych, utwierdzimy się w przekonaniu, że wybraliśmy najlepszego dla nas organizatora.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (2)

B i G powiedział/a:

w czerwcu 2015 nasz ślub dzieki! przeczytaliśmy z uwagą i na pewno wiele nowych rzeczy wpadło :)

Paulina | Lovemydress.pl powiedział/a:

Wrażenie, gdy surfujesz po Internecie w poszukiwaniu zupełnie innych i dużo nudniejszych niż ślubne inspiracji, przypadkiem trafiasz na listę "blogów będących kopalnią ślubnych pomysłów" i na końcu listy widzisz "swoje dziecko" - bezcenne. Dziękujemy za wyróżnienie :-)

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc