w konkurs

Blog Firmowy Roku 2014. Let's roll.

6 lat temu odbył się pierwszy konkurs na BLOG FIRMOWY ROKU. W tym czasie przez blogifirmowe.com przewinęło się ponad 600 polskich firm. I choć w tym roku konkurs odbywa się w odświeżonej formule jego główne założenia pozostają niezmienne. Dalej wybieramy najlepsze polskie blogi firmowe.

 

Najważniejsze informacje o tegorocznej edycji:

 • Od dzisiaj oficjalnie przyjmujemy zapisy zgłoszeń do konkursu
 • Zgłoszenia blogów przyjmowane są do 7 listopada 2014 roku
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 3 grudnia 2014 roku
 • Na zakończenie odbędzie się seminarium połączone z ogłoszeniem wyników
 • W tym roku dodatkową kategorią w konkursie jest kategoria "Wpis Roku" (więcej)

 

Najważniejsze nowości:

 • Stali bywalcy zdążyli się już zorientować, że blog blogifirmowe.com zyskał nową odsłonę, więcej na temat migracji bloga napiszę w oddzielnym wpisie
 • Nowa struktura i funkcje KATALOGU POLSKICH BLOGÓW FIRMOWYCH, co w praktyce oznacza, że w końcu udało się podzielić blogi branżowo, każdy blog zyskał miniaturę (screenshot), krótki opis a sam katalog zyskał własny adres internetowy: katalog.blogifirmowe.com. W katalogu znajdują sie wyłącznie aktywne blogi firmowe.
 • Wydzielone strony dedykowane konkursowi. Kolejne edycje, listy zwycięzców, zasady i inne zagdanienia związane z konkursem zostały zebrane w dedykowanych konkursowi stronach. Głównym celem tego zabiegu jest uporządkowanie historii konkursu i ułatwienie poruszania się po nim nowym blogom, których jest zresztą coraz więcej ;)
 • W 2014 roku, we współpracy ze Stowarzyszeniem Content Marketing Polska i Konkursem Pióra Roku zdecydowałem się wprowadzić nową kategorię - Wpis Roku. Mam nadzieję, że ta kategoria na stałe pozostanie katagorią BLOGÓW FIRMOWYCH ROKU. Jej celem jest promowanie nie tylko blogów, ale też autorów i najlepszych tekstów.

 

Powrót do tradycji:

 • W tym roku postanowiłem, wzorem edycji konkursu z roku 2010, przywrócić nagrodę FAIR PLAY. Nagroda ta przyznawana jest blogom, które zgłosiły się do konkursu, ale same na swoich łamach będą zachęcać inne blogi do udziału w konkursie. W praktyce taka postawa może wpływać na obniżenie szans na wygraną, ale przecież chodzi o to, aby stale rosła jakość konkursu oraz liczba uczestniczących blogów. Nagrody są przyznawane wraz z rozstrzygnieciem konkursu. Jeśli chcecie wziąć udział w rywalizacji fair play i cieszyć się nagrodą, zachęcam do dodania wpisu na swoim blogu. Jeśli już to zrobicie, dodajcie komentarz poniżej z linkiem do Waszego wpisu. To też szansa na wykazanie się kreatywnością ;) Poniżej wygląd nagrody na zachętę:

Informacje organizacyjne:

 • W tegorocznej edycji konkursu rywalizacja odbywać się będzie w trzech podstawowych kategoriach: blog młody (prowadzony od 3 do 12 miesięcy), blog dojrzały (12-24 miesiące), blog profesjonalny (powyżej 24 miesięcy).
 • Po namyśle postanowiłem nie zmieniać zakresów kategorii blogów. Z jednej strony będzie to stale zwiększać presję jakościową na najlepsze blogi (profesjonalne), a z drugiej pozwoli w miarę uczciwie konkurować pomiędzy sobą blogom o mniejszym doświadczeniu.
 • W tej edycji na pewno większy nacisk położę na porównywanie blogów według wielkości firmy, która prowadzi blog (mała firma: 1-5 pracowników, średnia: 6-50, duża: powyżej 51 pracowników). Takie podejście pozwala mimo wszytsko z jednej strony posługiwać się wymiarem doświadczenia, a z drugiej zasobów jakimi dysponuje firma. Oczywiście nie oznacza to, że "duży" ma zawsze łatwiej, ponieważ w "małych" firmach zwykle łatwiej o szalone i skuteczne pomysły i szybszy proces decyzyjny.
 • W poprzedniej edycji konkursu (zamknięcie zgłoszeń w styczniu 2013) uczestniczyły łacznie 143 blogi, z czego: 27 młodych, 50 dojrzałych i 51 profesjonalnych. Ponadto w poprzedniej edycji dodatkową kategorią była kategoria "Blogi Startup'ów", w której wystartowało 15 blogów. Rozkład zgłoszeń ze względu na wielkość firmy prowadzącej blog wyglądął następująco: 59 blogów małych firm, 41 średnich, 27 dużych (startupy nie były klasyfikowane ze względu na wielkość).
 • W tej edycji konkursu (2014), pomimo, że dopiero teraz ogłaszam "oficjalny start" konkursu mamy już 65 zgłoszeń blogów.

Zapraszam do udziału, do wpisania się do KATALOGU BLOGÓW FIRMOWYCH (lub aktualizacji wizytówki), do udziału w kategorii FAIR PLAY oraz nowej kategorii "WPIS ROKU". Na pytania czekam tradycyjnie w komentarzach.

Stay tuned!

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (1)

Katarzyna Ostrowska powiedział/a:

Zgłaszamy się do kategorii FAIR PLAY! Tu nasz wpis: http://webnakarku.pl/startujemy-w-konkursie-na-blog-firmowy-roku-2014/

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc