w poradnik

Jak zacząć pisać bloga firmowego?

To dosyć częste pytanie. Odpowiedź zależy od wielu rzeczy, np. od charakteru czy zainteresowań autora. Można jednak wskazać kilka tropów, które być może pomogą.

  • Zacznij od czegoś co Cię interesuje. Nie zawsze musi to być temat ściśle związany z firmą. Jeśli pracujesz w firmie motoryzacyjnej, możesz zacząć pisać np. o starych samochodach, rajdach czy innym temacie jaki Cię interesuje. Tak naprawdę najważniejsze abyś zaczął pisać i przekonał(a) się, że potrafisz.
  • Zacznij od krótkich wpisów. Blog nie musi być wcale rozbudowany. Możesz zacząć po prostu od pisania codziennie rano, co masz do zrobienia. Wystarczy kilka zdań. W ten sposób można sobie wyrobić regularność pisania. Pisanie wpisu na blog, to jak napisanie e-maila - i tak do tego należy podchodzić.
  • Relacjonuj inne blogi lub serwisy. W każdej branży można znaleźć kilka lub nawet więcej ciekawych blogów i serwisów. Jeśli nie masz pomysłu - możesz codziennie robić przegląd najważniejszych informacji podanych na tych stronach. Sam przegląd będzie miał już wartość. Możesz dopisać jedno czy dwa zdania twojej oceny - np. dlaczego uważasz, że akurat ta, a nie inna informacja jest według ciebie najważniejsza tego dnia.
  • Rób notatki. Nie zawsze kiedy coś przychodzi nam do głowy mamy czas lub możliwość zrobienia wpisu. Ale zanotowana myśl, pozwoli nam w wolnej chwili ją odtworzyć i zamienić na wpis.
  • Wykorzystaj przerwę na kawę. Aby się zmobilizować możesz raz dziennie, podczas przerwy robić wpisy. Regularność pomaga. Ponadto skojarzenie blogowania z jakąś regularną czynnością sprawia, że trudniej jest "zapomnieć" o wpisach.

Może powyższe pomysły na rozpoczęcie blogowania kogoś zainspirują. Na pewno można wymienić ich o wiele więcej (co może jeszcze zrobię), ale warto od czegoś zacząć.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (1)

Mario Games powiedział/a:

Fajne, porządne, praktyczne porady. :D Chociaż przyznam, że nigdy nie rozumiałem idei "firmowych" blogów...

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc