Zasady udziału w konkursie

Zasady udziału w konkursie są niezmiennie bardzo proste.

  • Zgłoś swój blog. Pamiętaj, że w konkursie ocenianie są blogi firm, instytucji i organizacji. Nie oceniamy blogów prywatnych, chyba że są związane z prowadzoną działalnością gospodarczą/wolnymi zawodami. Nie oceniamy mikroblogów (np. kont na Twitterze ani profili w serwisach social networking, np. Facebooku).
  • Po zamknięciu zgłoszeń blogi przypisywane są do kategorii konkursowych. Dotychczas kategorie wyznaczne były według kryterium czasu prowadzenia bloga. Taka klasyfikacja pozwalała konkurować blogom o podobnym doświadczeniu w pisaniu/tworzeniu.
  • Ocena blogów dokonywana jest przez studentów kierunków i specjalności związanych z komunikacją w nowych mediach. Student to wybredny odbiorca, jeśli Twój blog przekona do siebie taką właśnie grupę, to znaczy, że o to właśnie chodziło. Ocena odbywa się wedłuug jasno określonych kryteriów.
  • Ogłoszenie wyników. Odbywa się na blogifirmowe.com, niezwłocznie po przeliczeniu arkuszy z ocenami studentów.
  • Wieczna chwała, dla Twojego bloga lub cenna informacja zwrotna. Zwykle wraz z wynikami publikowane są rankingi szczegółowe, co pozwala zorientować się firmom w swoich mocnych i słabych stronach.