w poradnik

Blogi startupów - szybki ranking

Jak prowadzą blogi młode firmy internetowe? Poniżej szybki ranking blogów polskich startupów. W sumie przejrzałem około 30 blogów z czego w miarę aktualnych było zaledwie... 12 blogów. Blogi oceniałem pod kątem następujących kryteriów

  • jakość tekstów (jakim są pisane językiem, czy firma stara się nawiązać kontakt z użytkownikami);
  • look&feel (wygląd bloga, dopasowanie stylu do profilu firmy, wykorzystywane na blogu narzędzia, ogólnie pierwsze wrażenie);
  • wideo (czy na blogu pojawia się wideo własnej produkcji);
  • komentarze (czy na blogu pojawiają się komentarze);
  • częstotliwość dodawania wpisów (według "prawideł blogowych" powinny być 3-4 tygodniowo [uwzględniając weekendy])

W każdej z kategorii można było uzyskać od 0 do 5 punktów. Najwyżej ocenione blogi otrzymały 11 punktów (na 25 możliwych), co pozostawia całkiem sporą przestrzeń do poprawy ;)

Najsłabszym elementem blogów startupów są komentarze (praktycznie ich nie ma). Dwa blogi dostały nawet punktu ujemne, za brak możliwości komentowania (sic!). Równie słabym punktem jest brak materiałów wideo (wpisy składają się wyłącznie z tekstów i obrazków). Najsilniejszymi stronami blogów firmowych prowadzonych przez startupy jest "look&feel" oraz teksty wpisów (choć w tym przypadku występuje spore zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi blogami). Kilka blogów prowadzonych jest w języku angielskim.

Oczywiście poniższy ranking ma charakter rozrywkowy. Trudno bowiem oceniać blogi dopiero co założone. Z drugiej strony może dzięki mojemu wpisowi poznacie młode firmy internetowe, a wśród, nich wzrośnie zapał do blogowania ;)

Najlepsze blogi to (łącznie 11 pkt):

blog.lookmash.com

blog.youngolive.com

blog.exlibri.pl

Dobre blogi (łącznie 10 pkt.)

grupainspire.pl/blog

blog.zaplac.to

blog.sotrender.com

Takie sobie:

funfashion.pl/fashion-blog

planbudzetu.pl/blog

Hmm... (może blog to nie był najlepszy pomysł):

docwin.com/wpisy/blog

blog.caartoo.com

blog.espago.com

blog.asport.pl

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (4)

Jo S. powiedział/a:

A co jeśli startup jest jednym wielkim blogiem :-) http://yeeti.com

zaproszenia ślubne powiedział/a:

A ja myślę, że dla start upów to ciężka robota, by pisać blog. Przewżnie ludzie w takich firmach pracują naprawdę cięzko nad wprowadzeniem swoich pomysłów na rynek i zdobyciem kleintów. To w sumie też tłumaczy, czemu nie mają komentarzy. W końcu nikt ich jeszcze dobrze nie poznał.

Helinet powiedział/a:

Zgadzam się z opinią "zaproszenia ślubne". Inaczej ta sprawa wygląda jeśli dany start up posiada np fundusze by zainwestować w freelancebloggera, który za niego poprowadzi danego bloga.

Maciej powiedział/a:

Prowadzenie bloga to nie jest taka łatwa sprawa. Jak komuś brakuje “iskry bożej” do pisania to stworzenie jednego ciekawego tekstu zajmuje naprawdę dużo czasu. Za dużo, aby się to opłacało :)

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc