w poradnik, badania, eventy

Mamuty, czyli największe polskie blogi firmowe [aktualizacja]

Jednym z efektów ubocznych seminarium na temat polskich blogów firmowych było poznanie liczb dotyczących statystych blogów korporacyjnych w Polsce. Przynajmniej tych największych.

Jeden z najstarszych polskich blogów firmowych - blog mBank jest według Kamili Karpińskiej najczęściej odwiedzaną częścią witryny firmowej banku poza stroną główną oraz stroną wylogowania z systemu transakcyjnego. W listopadzie 2010 roku blog mBanku zanotował ponad pół miliona wizyt, co według autorów było miesiącem rekordowym w historii bloga (według danych Megapanelu za październik 2010 wszystkie witryny mBanku zostały odwiedzone przez 1,9 mln real users).

Blog firmowy Netia jest znacznie młodszym blogiem niż mBankowy - jest prowadzony od lutego 2010. Według danych przedstawionych przez Karola Wieczorka, kierownika komunikacji korporacyjnej Netii blog od początku istnienia odwiedziło 72 tys. unikalnych użytkowników, a każdego miesiaca blog przyciąga średnio około 10 tys. niepowtarzalnych konsumentów. Z czego jak podkreśla - większość stanowią ci aktywni, określani mianem prosumentów. Do nich też (z założenia) kierowany jest blog Netia.

Blog firmowy NK ma zupełnie odmienny profil od blogu Netii. Według Joanny Gajewskiej z NK, jest on kierowany od ogółu osób korzystających z portalu. Według Gajewskiej blog firmowy NK przyciągnął w 2009 roku 1,4 mln unikalnych czytelników. W 2010 było ich już 2 mln, a liczba odsłon wzrosła o 50 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Średni czas spędzany na blogu NK podczas jednej wizty wynosi około 2 min. Według Gajewskiej wpisy blogowe cieszą się różną popularnością ze względu na tematykę. I tak np. wpisy o nowych wdrożeniach funkcjonalności są czytane nawet przez 450 tys. osób w ciągu doby, wpisy o wydarzeniach nadzwyczajncyh - przez 250 tys., a informacje o akcjach organizowanych wspólnie z partnerami NK przytciągają około 200 tys. osób w ciągu doby.

Podobnie wysokie statystki dotyczące bloga zaprezentował Marcin Gruszka z sieci Play. Blog firmowy Play przyciąga co miesiac od 120 to 150 tys. użytkoników, którzy generują 700 tys. odsłon. Dotychczas na blogu dodano 42 tysiące komentarzy.

[aktualizacja] Poniżej zamieszczam jeszcze zrzut statystyk bloga TP/Orange. Według danych udostępnionych przez Tomasza Sulewskiego średnia miesięczna ilość wizyt na blogu TP/Orange w ciągu ostatnich miesięcy 2010 roku wyniosła pomiędzy 100-145 tys. Poniżej udostępniona tabela. Zamieszcza tez prezentację TP/Orange.

 Poniżej prezentacje wyżej wymienionych osób z seminarium Social Media Day Poland "blogi firmowe":

 

 

 

 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (4)

Karolina powiedział/a:

No cóż, jak skończyły mamuty dobrze wiemy i obawiam się, że blogowe mamuty skończą podobnie. O ile sam pomysł na wykorzystywanie blogów jako kolejnego sposobu na komunikację z klientami wydaje się atrakcyjny, szczególnie w prezentacjach dla zarządu, to potem zapomina się o tym, że czytelnicy stają się coraz bardziej wymagający. Pomysłodawcom blogów wydaje się, że wpadając na pomysł prowadzenia firmowego bloga wykazują się wybitną kreatywnością. Niestety, samo powołanie bloga do życia to dopiero początek drogi, a tymczasem w wielu firmom wydaje się, że zgrabny layout bloga i kilka wpisów załatwiają sprawę po wsze czasy.

Marcin powiedział/a:

Czy prezentacje Internet Talents i Rupieciarnia.com.pl również będą dostępne? Widziałem, że było nagrywane wideo, czy będzie dostępne na yt? Pozdrawiam ;)

Dominik Kaznowski powiedział/a:
Piotr powiedział/a:

Mam nadzieję że TP używa jakiś bardziej wiarygodnych metod pomiaru niż webalizer ;) @Dominiki - dzięki za prezentacje

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc