w konkurs

"Konkurs na najlepszy blog firmowy 2009" - Let's roll

Tak, tak. Zajęty byłem uruchamieniem Śledzika, stąd lekkie zapóźnienia na tam blogu. No, ale stało się. Oto ogłaszam start Konkursu na Najlepszy Blog Firmowy Roku 2009 w Polsce. Poniżej znajduje się regulamin konkursu. Przystapienie do niego oznacza automatyczna jego akceptację. Oczywiście jest to inicjatywa całkowicie non-profit i całkowicie społeczna.

Innymi słowy organizatorem jestem ja. Blogi to materia, która jest (a przynajmniej powinna być) wolna od wszelkich zadęć i korpo-mowy. Jeszcze innymi słowy - ludzie piszą do ludzi. I tyle. Co z tego, że jedni pracują w jakiejś firmie, a inni kupują ich produkty lub korzystają z usług owej firmy. Cały czas jesteśmy sobą. Blogi firmowe powinny wyzwalać od tradycyjnego kieratu komunikacyjnego. Ot co.

No dobrze, koniec filozofii ;) Konkrety.

Co nowego w drugiej już edycji konkursu będzie - pisałem tutaj, ale powtórzę, dla leniwych klikaczy:

więcej patronów, w tym: Nasza-Klasa.pl, Money.pl, Blox.pl oraz Interaktywnie.com (+ inni – wszystko jest w prezentacji, jeśli ktoś chce również wesprzec inicjatywę – zapraszam do kontaktu w formie komentarza pod tym wpisem lub/i maila)

więcej jurorów (nazwiska i instystucje potwierdzonych na dzisiaj są w prezentacji, z tego miejsca serdecznie – i z góry – dziękuję), kolejni jeszcze w trakcie potwierdzania

więcej kategorii (a właściwie jedna dodatkowa dla instytucji lub/i agend rządowych, samorządowych, etc.)

terminy nie są jeszcze znane, ale zapewen ogłoszenie konkursu nastąpi w okolicach lipca

 • więcej patronów, w tym: Nasza-Klasa.pl, Money.pl, Blox.pl oraz Interaktywnie.com (+ inni – wszystko jest w prezentacji poniżej, jeśli ktoś chce również wesprzeć inicjatywę – zapraszam do kontaktu w formie komentarza pod tym wpisem lub/i maila/cokolwiek innego - np. wpis na swoim blogu
 • więcej jurorów (nazwiska i instystucje potwierdzonych na dzisiaj są w prezentacji, z tego miejsca serdecznie – i z góry – dziękuję [ponownie]). Lista jurorów jest już zamknięta. Wszyscy pracują społecznie.
 • więcej kategorii (a właściwie jedna dodatkowa dla instytucji lub/i agend rządowych, samorządowych, etc.)

Zasady konkursu na “Najlepszy blog firmowy 2009"

 1. Do uczestnictwa w konkursie wystarczy prowadzenie bloga firmowego od co najmniej 3 miesięcy od chwili zgłoszenia/przyjęcia bloga do konkursu.
 2. “Prowadzenie bloga” oznacza, minimum 1 wpis miesięcznie. Od tej reguły mogą być jednak wyjątki (np. w przypadku blogów eventowych, kryzysowych lub blogów firm, których działalność ma charakter sezonowy)
 3. Swojego bloga do konkursu najlepiej zgłaszać wpisując jego adres + nazwę firmy w komentarzu pod tym regulaminem (tym wpisem). Jedna firma może zgłosić dowolna ilość swoich blogów.
 4. Blogi mogą zostać także zakwalifikowane do konkursu przez organizatora.
 5. Zgłoszenia/przyjęcia będą przyjmowane do 15 listopada 2009 roku do końca dnia (23:59)
 6. W ocenie bloga pod uwagę brane będą następujące cechy: otwartość komunikacji(styl, język pisania), częstotliwość wpisów, ilość autorów, znaczenie bloga w komunikacji firmy (np. ekspozycja na stronie firmy, etc.), ilość/jakość komentarzy, look and feel (wygląd, nawigacja, usability, etc.). Jednak najważniejszym czynnikiem jest, biorąc pod uwagę to czym zajmuje się firma, to czy blog przełamuje stereotyp komunikacji firmy.
 7. Nagrody (1,2, i 3 miejsce) będą przyznane w 4 kategoriach: blog nowy (3-6 miesięcy), blog dojrzały (6 mies. – 1 roku), blog profesjonalny (powyżej 1 roku), blog instytucji. Jednak przebieg granic czasowych pomiędzy kategoriami będzie elastycznie oceniany przez organizatora w zależności od konkretnych przypadków. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania nagród specjalnych i wyróżnień.
 8. Ocena blogów będzie odbywać się dwuetapowo (1. Preselekcja – dokonywana przez organizatora, 2. Ocena i przyznanie nagród – dokonana przez jury
 9. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż do 15 grudnia 2009.
 10. Oczywiście w kwestii regulaminu ostateczny głos ma zawsze organizator, który zastrzega sobie prawo do modyfikowania jego treści bez wcześniejszych powiadomień.
 11. Organizator: blogifirmowe.wordpress.com
 12. Ostani punkt regulaminu, który nic nie wnosi ;)

Na koniec którtka instrukcja: Jeśli chcesz zgłosić bloga do konkursu, w komentarzu pod tym wpisem podaj jego adres i firmę, której dotyczy.

Poniżej lista blogów już zgłoszonych w trybie pre-order. Co jakiś czas będę dodawał wpisy z aktualną lista zgłoszonych.

Do poprzedniej edycji konkursu zakwalifikowały się 43 blogi. Poza udziałem w konkursie można zgłosić swojego bloga do Katalogu polskich blogów firmowych, w którym obecnie figuruje blisko 100 blogów. Rolą katalogu jest łatwiejsze odnajdywanie rzeczonych, a tym samym podpatrywanie innych, a być może również wymiana doświadczeń.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (83)

Dawid Szczeoaniak powiedział/a:

No to siup: www.prideandglory.pl by Pride&Glory Interactive.

pluteq powiedział/a:

W sensie no to sru ;) http://www.netarch.com.pl/blog/ - Agencja Interaktywna NetArch

Marzena powiedział/a:

W tym roku nie psim swędem i nie rzutem na taśmę ;) http://www.blog.pozegnanie.com - Pożegnanie z Afryką

MałgosiaK(mBank) powiedział/a:

To w tym roku także zawalczymy http://www.mbank.pl/blog/ - mBank

Kamil powiedział/a:

Uprzejmie donoszę: http://blog.nowy-swiat.pl - Wydawnictwo Nowy Świat

Bartłomiej Juszczyk powiedział/a:

Jak wszyscy, to wszyscy: http://www.adnews.pl/ - Grupa Adweb

Beata powiedział/a:

Zatem i my: http://www.eprzeloty.blox.pl - eprzeloty.pl

Adam Przeździęk powiedział/a:

http://www.blog.pressiton.com - Pressiton Group

Hubert Wilczyński powiedział/a:

http://www.zoologiczny.eu - Sklep Zoologiczny Glonojad

Szymon powiedział/a:

http://kokieteria.pl Blog firmy Obsessive - producenta bielizny intymnej i erotycznej, którego celem jest ciągłe przekonywanie Polaków o tym, że erotyka nie musi być pornografią.

Beata powiedział/a:

http://www.eprzeloty.blox.pl Blog ePrzeloty - o firmie i o tym, co w przestworzach piszczy.

Igor Gnot powiedział/a:

http://update.activeweb.pl Blog emarketing update naszego Activeweb dla sektora farma. Mocno specjalistyczny i bez zadecia oraz z samocenzura na wszelkie zabiegi autopromocji. Z nieukrywanym wplywem moim i komentarzem dnia. Blog zdecydowanie bedacy konkurent bezposrednim w temacie farma z Open4Net ;)

Marta powiedział/a:

www.arboblog.pl - blog firmy ARBOmedia, ale nie ukrywajmy- piszemy głównie o internecie:)

Tomek powiedział/a:

Witam A ja zgłaszam takie 3 sympatyczne blogi :) http://weblog.infopraca.pl/ - blog serwisu info praca http://englishblog.pl/ - blog Empik School http://nokia-n97.komorkomania.pl/ - blog o Nokia N97

Monika powiedział/a:

Zgłaszam bloga poświęconego mediacjom rodzinnym czyli drodze do porozumienia ponad podziałami.

Bartłomiej Juszczyk powiedział/a:

http://www.blog.dermed.pl/ - ekspercki blog firmowy Centrum Kosmetyczn-Dermatologicznego DER-MED

Andrzej Łoboź powiedział/a:

http://inspiracje.scrap.com.pl - blog firmowy sklepu z artykułami do scrapbookingu

Aneta powiedział/a:

Blog SEM - Bluerank http://bluerank.blogspot.com

Krzysztof Jarecki powiedział/a:

Profesjonalny blog o e-mail marketingu: http://www.expertsender.pl/ Wychodząc z założenia, iż najwięcej można nauczyć się na konkretnych przypadkach piszemy o dobrych i złych praktykach marketingu, a wszystko ilustrujemy dużą dawką przykładów. Prowadzimy również cykl eHity i eKity,w którym pokazujemy i komentujemy to co w marketingu w Internecie nas zachwyciło lub wywołało wprost odwrotny efekt. Oprócz email marketingu przewijają się u nas tematy ściśle powiązane zaczynając od social media a na usability kończąc.

Justyna powiedział/a:

http://www.infovidematrix.pl/inspiracje/ zgłaszam blog firmy Infovide-Matrix - „Inspiracje i innowacje”, który poświęcony jest temu co w świecie informatyki i wiedzy biznesowej wydaje nam się najcenniejsze – nowym pomysłom. Blog tworzy grono pracowników Infovide-Matrix oraz zaproszonych ekspertów a także dla tych co sami się do nas zgłosili. Czyli blog jest dla tych wszystkich, którzy chcą porozmawiać o informatyce.

Adam powiedział/a:

http://blog.aktywnysmyk.pl/ Blog o rowerkach biegowych (bez pedałów) i nie tylko

Łukasz powiedział/a:

Blog agencji interaktywnej IGK

Łukasz powiedział/a:

http://www.blog.i-g-k.com/ Blog agencji interaktywnej IGK

Paweł Zalewski powiedział/a:

Blog: http://blog.gunfire.pl - blog firmowy dla prawdziwych żołnierzy

Marcin powiedział/a:

blog AgencjiWebowej (grupy specjalistów świadczących usługi w realizacji projektów internetowych) http://www.agencjawebowa.com/blog/

Maciek powiedział/a:

http://www.czescinr1.pl Blog motoryzacyjny największej platformy sprzedaży części samochodowych – iParts.pl

Rafał powiedział/a:

Blog o technologiach multimedialnych i świetlnych wykorzystywanych w eventach, festiwalach i programach telewizyjnych. Znajdziecie w nim wiele zdjęć i relacji z takich wydarzeń jak Sopot Festiwal, Miss Polski itp. Zapraszam. RM

Rafał powiedział/a:

http://www.blogoeventach.pl/ - zapomniałem z rozpędu dopisać adresu :) RM

Kasia powiedział/a:

http://iloggo.blogspot.com - blog firmy iloggo, dzięki której możesz stworzyć swoją własną stronę startową z ikonkami Twoich ulubionych miejsc w sieci.

Małgorzata powiedział/a:

Zapraszamy na bloga pasjonatów internetowych nowinek i marketingu w Sieci, pracowników firmy Sunrise System sp. z o.o. : www.reklamawinternecie.pl

Małgorzata powiedział/a:

O e-marketingu - z pasją, o technologii pozycjonowania - z zacięciem. Zapraszamy na bloga ReklamaWInternecie.pl

Małgorzata powiedział/a:

http://www.reklamawinternecie.pl :-)

Aleksandra Godlewska powiedział/a:

http://blog.euroflorist.pl/ - EuroFlorist Polska

Tomasz powiedział/a:

http://blog.sklepyfirmowe.pl - SklepyFirmowe.pl Sp. z o.o.

Tomasz_izimany.pl powiedział/a:

http://blog.izimany.pl/ - zmieniamy świat i oblicze reklamy

rafał powiedział/a:

blog.agromax.pl - blog na którym przeczytacie ciekawostki ze świata opon, przeważnie na luzie, czasami troszkę poważniej

Monika powiedział/a:

Ponieważ nie zabrał się adres strony, uzupełniam niniejszym: www.mediacjerodzinne.com.pl

Stary Piernik powiedział/a:

www.piernikiozdobne.pl ekspercki blog o piernikach reklamowych, produkt nie dość, że niszowy, to jeszcze sezonowy

Marcin Wysocki powiedział/a:

http://acr.pl/blog/ - Dom Mediowy ACR

Marcin powiedział/a:

Blog Interaktywnego Domu Mediowego ACR :-) http://acr.pl/blog

Monika Król powiedział/a:

http://netsetter.pl Blog innowacji marketingowych Adv.pl

Przemek powiedział/a:

http://blog.PoProstuDom.pl - blog portalu z nieruchomościami

domino00 powiedział/a:

Do tego momentu zgłoszenia zostały uwzględnione w nowszym wpisie.

Marcin Piwowarczyk powiedział/a:

http://www.omnibus-online.pl - blog z raportami, ofertą, wynikami i informacjami nt. badania internautów. Redagowany przez Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS International

Piotr powiedział/a:

No to zgłaszam 3 miesięcznego bloga ;-) http://PrzerwaNaReklame.pl

Grzegorz powiedział/a:

http://blog.goldensubmarine.com/ - blog agencji interaktywnej GoldenSubmarine pozd.

Mirek Połyniak powiedział/a:

blog OPEN4net to 'Skuteczny e-marketing', a nie tylko e-farmamarketing - warto czytać ze zrozumieniem; ale za to jak miło, że niektórzy zauważają konkurencję ;)

Krzysztof powiedział/a:

Adres Bloga: http://multi-blog.pl/ Firma: Multimedia Polska Agencja: Mediapolis

Krzysztof powiedział/a:

Adres Bloga: http://knaufblog.pl/ Firma: Knauf Agencja: Mediapolis

Krzysztof powiedział/a:

Adres Bloga: http://www.bloginea.pl/ Firma: Enea Agencja: Mediapolis

Kinga powiedział/a:

zgłaszam blog sklepu slubnezakupy.pl http://slubnezakupy.blogspot.com NIABANALNY, NOWOCZESNY i WYJĄTKOWY !!! pozdrawiam; Kinga

Marta powiedział/a:

Blog firmowy AdTaily http://www.adtaily.com/blog/

Ania Rezner powiedział/a:

Blog wnętrzarskiej pracowni projektowej InsideLab z Krakowa o tytule Ż Życia Bronisławy, która to Bronisława patronuje naszej uliczce. www.insidelab.pl/blog

Paweł Krzych powiedział/a:

http://www.marketing21.pl/blog - Blog o marketingu w małej firmie

Łukasz powiedział/a:

http://blog.iprojekty.pl - Blog o startup-ach, nowinkach internetowych i o tym czym się zajmujemy...

Paweł Trynka powiedział/a:

Blog firmowy, jednak z przymrużeniem oka

domino00 powiedział/a:

do tego miejsca, ponownie - uwzględniłem zgłoszenia

Marcin powiedział/a:

Jak wszyscy, to wszyscy... adres bloga: www.lubudubupr.pl nazwa firmy: ŁubuDubu PR

Tomasz powiedział/a:

Blog dotyczący problematyki szkoleniowej

Marcin powiedział/a:

http://socialmedia.pl Agencja Społem

Sylwia powiedział/a:

Zajmujemy się pomocą estetyczną i trenerską skierowaną secjalnie dla mam z kłopotami (www.atelierestetyki.pl), oto blog firmowy inspirujący nasze klientki: http://www.atelierestetyki.pl/Blog_akt_I, a to dopiero początek, bo aktów jest IX...

domino00 powiedział/a:

blogi dodane

Paweł powiedział/a:

zgłaszam blog firmy Medica 91 www.medycznyinternet.com

Katarzyna powiedział/a:

Zapraszam do odwiedzenia bloga o biżuterii, firma Jamkar, Bielsko-Biała

Ewa powiedział/a:

Od kilku miesięcy prowadzimy sklep FashionFirst.pl oraz blog firmowy http://blog.fashionfirst.pl, gdzie nasze klientki mogą poczytać o tym, co w modowej trawie piszczy.

Adam powiedział/a:

Nasz mały fotograficzny blog http://www.fotograf24.pl/blog

Irek powiedział/a:

Pierwszy w koncernie na świecie blog firmowy Viessmann poświęcony kolektorom słonecznym. www.solarblog.pl

Bartosz Zgoliński powiedział/a:

http://BartoszZgolinski.pl - Projektowanie Stron Internetowych LUBLIN

Marcin powiedział/a:

Osiedle w stolicy mazur.

Konrad powiedział/a:

http://microblog.siteimpulse.com/ - SITEIMPULSE

Anka powiedział/a:

Blog SlowFoodowej kawiarni w Krakowie: http://kahvathea.pl/ - KahvaThea

Wojciech powiedział/a:

Blog firmowy agencji reklamowej DOUBLE Chic http://double.pl/blog

Katarzyna Prus-Malinowska powiedział/a:

Blog Banku Zachodniego WBK: http://blog.bzwbk.pl/

Sweet Nails powiedział/a:

Blog komputerowe zdobienie paznokci Sweet Nails http://sweetnails.blog.onet.pl/

Aleksandra powiedział/a:

Blog agencji Art Zone Events

Marcin powiedział/a:

Witam Blog firmowy naszej firmy: http://www.kompresory.blogspot.com Jest to blog fimry TOMET Kompresory. Pozdrawiam Marcin Tomczuk

Łukasz powiedział/a:

and another one http://masz-prawo.uwb.edu.pl/ blog studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

Karina powiedział/a:

Witam, nasz blog firmowy: www.blog.perfectmoments.pl jest to blog firmy Perfect Moments the wedding service - firmy zajmującej się kompleksową organizacją wesel :) Serdeczności, Karina

Katarzyna powiedział/a:

http://lekcjawychowania.pl - blog Całodziennej opieki nad dziećmi "Szalona żyrafa"

FightSport powiedział/a:

http://FightSport.com.pl - Portal MMA

Justyna powiedział/a:

Zgłaszamy się! Blog „Inspiracje i innowacje” poświęcony jest temu co w świecie informatyki i wiedzy biznesowej wydaje nam się najcenniejsze – nowym pomysłom, przemyśleniom. Blog tworzy grono pracowników Infovide-Matrix oraz zaproszeni eksperci. Znajdziesz na naszym blogu nowinki ze świata informatyki, podyskutujesz z naszymi ekspertami.

Przemek powiedział/a:

Zapraszam na blog portalu Opodal.pl. Poradny jak nie dać się oszukać pośrednikom nieruchomości oraz jak kupić lub wynająć wymarzone cztery kąty. Wszystko co w trawie piszczy w nieruchomościach bezpośrednich.

Kasia_JACOB powiedział/a:

http://www.jacobstudio.blogspot.com/ JACOB STUDIO

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc