w poradnik

Blog wewnętrzny w firmie

Rozpoczęcie blogowania przez firmy jest w większości przypadków problematyczne. Wynika to głównie z obaw przed "ujawnieniem" czegoś ważnego lub "wypuszczenia" komunikacji spod kontroli firmy. Dlatego bardzo często firmy wybierają drogę pośrednią, czyli zakładają bloga wewnętrznego.

To - z jednej strony - dobry sposób na "uczenie się" jak organizacja wykorzystuje bloga, a z drugiej swego rodzaj test blogowania na zewnątrz. Należy oczywiście pamiętać, że blogi wewnętrzne, ze swojej natury pisane są w inny sposób, a na pewno o innych sprawach. Można na nich znaleźć znacznie więcej żargonu korporacyjnego (specyficznego dla każdej firmy), skrótów stanowisk, funkcji czy nazw działów. To dosyć homogeniczny i zamknięty świat.

Niewątpliwą zaletą blogów wewnętrznych jest wyższy poziom kultury - co najcześciej odzwierciedla się w komentarzach pod wpisami (poziom merytoryczny).

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (5)

Ivi powiedział/a:

A kiedy będzie można zgłaszać blogi do konkursu na rok 2009?

domino00 powiedział/a:

Myślę, że gdzieś od początku sierpnia ;)

Łukasz Schab powiedział/a:

Zgadzam się z wpisem. Blogi wewnętrzne rzeczywiście mogą być dobrym pomysłem na przetarcie szlaku. Czasami jest jednak tak że prowadzenie bloga firmowego rozpoczyna się dlatego że jest taka "moda" :) Efektem takiego podejścia do możliwości jakie daje prowadzenie bloga jest to że po kilku miesiącach jest on zamykany. Moim zdaniem blog firmowy powinien być częścią planu komunikacji firmy z jej otoczeniem, bez tego nie warto go zakładać. Szkoda czasu i pieniędzy :)

karol powiedział/a:

pozwolę sobie w tym miejscu umieścić linka do mojego wpisu na ten sam temat... który to wyprodukowałem jakiś czas temu :) http://tspot.pl/news/blog-wewnatrzfirmowy-usprawnia-zycie-w-firmie-czy-tez-nie/

Bartłomiej Juszczyk powiedział/a:

W moim przekonaniu raczej to nie kwestia testu ale świadomej komunikacji wewnętrznej w firmie poprzez blog, czy system blogów. Było źle zapominac o tej roli. Co do testów - nie jestem przekonany majac na uwadze negatywne skutki jakie w firmie takie nieudolne testownaie mogłoby wywołać. ps. Podrzucam artykuł w temacie http://www.adnews.pl/public_relations/komunikacja_wewnetrzna_czyli_rzecz_o_intranecie,389,i241.html

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc