w wywiady

Piszemy bloga: e-lady

Poniżej kolejny z serii wywiadów z twórcami zwycięskich blogów. Tym razem z Anią Marynowską, właścicielką e-lady i blogerką.

Dominik Kaznowski: Dlaczego zdecydowaliście się założyć i prowadzić bloga firmowego?

Anna Marynowska: e-lady jest sklepem internetowym, więc siłą rzeczy śledzimy na bieżąco nowinki technologiczne. Kiedy zakładaliśmy bloga firmowego ten sposób komunikacji z klientami dopiero się rozwijał, w grudniu 2005 roku e-lady było wedle mojej wiedzy jedynym sklepem z naszego segmentu prowadzącym bloga. Tak więc naszym zamiarem było wyróżnienie się, zbliżenie się do klientów, wręcz zaprzyjaźnienie się z nimi. Nie zamierzaliśmy im jednocześnie niczego narzucać, stąd pomysł oddzielenia bloga od sklepu oraz powiązana z tym decyzja o nie poruszaniu na blogu tematów związanych z prowadzeniem sklepu. Staramy się raczej poznać naszych klientów ;)

 

Ania Marynowska

DK: Czy były jakieś opory/obawy wewnętrzne w firmie?

AM: Absolutnie żadnych – Internet jest naszym naturalnym środowiskiem i nic co netowe nie jest nam obce.

DK: Czy musieliście uzyskać zgodę/aprobatę szefa? Czy było to trudne, czy musieliście namawiać/przekonywać?

AM: Właścicielka sklepu e-lady jest równocześnie jedną z blogerek. Wprawdzie obowiązki zawodowe związane z prowadzeniem sklepu nie pozwalają udzielać się na blogu tak często jak by się tego chciało, ale jak widać namowy absolutnie nie były potrzebne.

DK: Jakie widzicie główne korzyści dla was (autorów), a jakie dla firmy z prowadzenia bloga?

AM: Korzyści dla firmy to niewątpliwie możliwość poznania naszych obecnych i potencjalnych klientów od strony prywatnej. Mamy kilka zaprzyjaźnionych blogów, których autorzy nawiązują czasem do tego co dzieje się na blogu e-lady. Na przykład zachęcają swoich czytelników do uczestniczenia w organizowanych przez nas konkursach, co jest miłe tym bardziej, że czynią to bezinteresownie.

Korzyści dla autorek, to oprócz regularnego treningu w szlifowaniu pióra ;) również możliwość pracy przy projekcie swego czasu nowatorskim, a obecnie rozpoznawanym i docenianym w kręgach marketingowych.

DK: Ile osób prowadzi bloga/pisze, jak często?

AM: Bloga prowadzą od początku trzy osoby: właścicielka e-lady oraz dwie redaktorki. Staramy się zamieszczać wpisy przynajmniej co drugi dzień, co daje około 4 wpisów tygodniowo. W sumie zamieściliśmy na blogu ponad 600 notek.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc