w konkurs

Kategorie i kryteria oceny

Powoli zbliża się czas konkretów. Poniżej lista blogów przypisanych do kategorii konkursowych: blog nowy (3-6 miesięcy),  blog dojrzały (6 mies. - 1 roku), blog profesjonalny (powyżej 1 roku).  Zamieszczam także kryteria oceny jakimi będą kierować się jurorzy oraz ich wagi, bo chcę aby wszystko było jasne.

I tak, przy ocenie bloga będą brane pod uwagę następujące cechy (0-5 punktów):

  • przełamywanie stereotypów komunikacji przez prowadzenie bloga (biorąc pod uwagę to czym zajmuje się firma) - 40%
  • otwartość komunikacji, styl, język pisania - 20%
  • znaczenie bloga w komunikacji firmy (np. ekspozycja na stronie firmy, zakres poruszanych tematów) - 10%
  • częstotliwość wpisów, ilość autorów - 10%
  • ilość/jakość komentarzy - 10%
  • look & feel (wygląd, nawigacja, usability) - 10%

Dlaczego takie a nie inne kryteria? Po to, aby uniknąć przyznawania nagród blogoidom. Prowadzenie witryny w formie bloga nie jest skompikowane ani wymagające. Jednak to co najważniejsze w blogu to jego wnętrze. To czy autorzy rzeczywiście piszą o tym co ich interesuje i wypełnia ich czas.

Przypisując poszczególne blogi do kategorii subiektywnie oceniałem granice czasowe ich prowadzenia. Trudno bowiem w niektórych przypadkach zestawiać blogi prowadzone od kilku lat z takimi, które działają od roku i 1 czy 2 miesięcy. Ponadto dwa blogi nie będą oceniane w ramach konkursu (sorry) - są zbyt młode (kategoria "poniżej 3 miesięcy"), co nie oznacza, że nie życzymy im sukcesów. Na blogu Infovide-Matrix nie ma dat przy wpisach (to dosyć ciekawe posunięcie jak na firmę IT). Kategorie:

blog startup (poniżej 3 miesięcy)

blog nowy (3-6 miesięcy)

blog dojrzały (6 mies. - 1 roku)

blog profesjonalny (powyżej 1 roku)

Kategoria specjalna:

  • Czy konie mnie słyszą?

Lista zbanowanych (czekam na odpowiedź w sprawie firmy):

  • (w imieniu/na rzecz jakiej firmy jest pisany ten blog?)
Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (4)

Robert Drózd powiedział/a:

Hmm, o co chodzi z tą kategorią specjalną i podlinkowaniem mojego bloga w taki właśnie sposób?

Stanislaw powiedział/a:

A tak z ciekawości odnośnie kategorii "częstotliwość wpisów, ilość autorów" - im więcej autorów tym lepiej ? Jaka jest wykładnia ?

Justyna Muszyńska powiedział/a:

Tak szczerze, to nie mogę się doczekać kiedy konkurs się zakończy. Ale nie, żeby poznać listę zwycięskich blogów, ale żeby wrócić do swobodnego pisania. Od kiedy mam świadomość tego, że nasz blog oceniany jest przez komisję konkursową, sprawdzany i czytany tylko po to, żeby przyznać mu punkty, jakoś osłabł mój zapał do pisania ... W październiku opublikowałam na blogu tylko 2 wpisy ... A powinnam zwiększyć częstotliwość wpisów, uatrakcyjnić szatę graficzną bloga, postarać się o wzrost komentarzy (jest na to kilka sposób :-), a wszystko po to, żeby zwiększyć swoją szansę na wygraną. Nie robię tego. Dlaczego ? Bo blog firmowy to coś więcej niż zwykła reklama firmy czy jej produktów. Blog rządzi się innymi prawami. Bierzemy udział w wielu konkursach, na projekt loga, strony internetowej, najlepszej propozycji strategii internetowej, im więcej silnych konkurentów tym bardziej jesteśmy zmotywowani do walki o wygraną :-) Natomiast w przypadku Konkursu na najlepszy blog firmowy jest odwrotnie ... może dlatego, że blog ma bardziej osobisty charakter, nie jest zwykłym narzędziem marketingowym i przez pryzmat bloga oceniana jest nasza wiedza, umiejętność pisania, pomysłowość, otwartość i wiele innych cech, które nie są widoczne np. w projekcie strony internetowej, którą wystawiamy do konkursu czy przetargu.

Khosis powiedział/a:

Zasady konkursu na “Najlepszy blog firmowy 2008″: 9. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż do końca października. Jupiiiii to już jutro :)

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc