w poradnik

Powoli, byle do przodu

Jakiś czas nie pisałem na tym blogu. Powód jest dosyć prosty, po kilkunastu, dosyć obszernych wpisach - wyczerpałem temat blogowania na potrzeby firm w Polsce. Nie wiem dlaczego tak opornie blogowanie firmowe w Polsce się rozwija. W ciągu kilku ostatnich miesięcy odbyłem szereg spotkań, rozmów, warsztatów związanych z tym tematem. Rozmawiałem i z praktykami PR, studentami, szefami marketingu z dużych, średnich i małych firm.

Generalnie rzecz biorąc większość osób z którymi rozmawiałem - nie widzi powodu do prowadzenia tego rodzaju blogów. Coś w tym jest, blog firmowy może spowodować małą rewolucję wewnątrz organizacji. Pisałem o tym już wcześniej, ale jak pokazuje praktyka jest to tak naprawdę główna obawa osób zatrudnionych w firmach. Dlaczego mają wystawiać się na wewnętrzna krytykę i probować "zmieniać świat"?

Dlatego postaram się w kolejnych wpisach zastanowić się bardziej nad motywacjami niepisania blogów oraz kwestią samej kultury korporacyjnej.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Komentarze (1)

Karol Zielinski powiedział/a:

Jako, że tematyka niniejszego wątku jest zbliżona do tego, o czym i ja lubię pisać na swoim blogu... Może więc w tym miejscu mogę pochwalić się kilkoma swoimi wpisami, które są tematycznie związane z poruszanym tematem: Czy blog w firmie jest tak naprawdę potrzebny? http://www.progresywnie.com/news/79/Czy-blog-w-firmie-jest-tak-naprawde-potrzebny/ Blog czy newsy? http://www.progresywnie.com/news/83/Blog-czy-newsy/ Blog wewnątrzfirmowy - usprawnia życie w firmie, czy też nie? http://www.progresywnie.com/news/89/Blog-wewnatrzfirmowy--usprawnia-zycie-w-firmie-czy-tez-nie/

Aby dodać komentarz podaj dodatkowe informacje:

Popularne

Wybierz miesiąc